В останні десятиліття люди почали більш усвідомлено підходити до проблем екології та дбайливіше ставитися до свого здоров'я.

Першим у світі у 2016 році заборонили пластиковий посуд Франція. Ще раніше від використання пластикових соломинок та інших одноразових виробів відмовилися окремі міста США та деякі промислові компанії.

Загалом на сьогодні у понад 40 країнах світу обмежили або заборонили використання поліетиленових пакетів як побутове пакування. Наприклад, в Австралії штрафи для порушників можуть досягати 4,6 тисяч доларів, а в Танзанії - 2 тисячі доларів або рік в'язниці. А в Німеччині утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збирання та вторинну переробку відповідають продавці та розповсюджувачі.

Однак, незважаючи на заборони, влада країн, яка взяла під контроль мережеві супермаркети і великі магазини, не може контролювати вуличних торговців. У багатьох країнах можна побачити на вулицях літаючі пакетики.

Від пластику відмовляються відомі бренди посуду, такі як Joseph Joseph і Contigo.

Зазначимо, що лише 6% пластикових пакетів потрапляє на переробку. Вони вживаються в середньому півгодини, а розкладаються сотні років.

Нагадаємо, Європа повністю відмовиться від одноразових пластикових предметів з 2021 року, зокрема поліетиленових пакетів, пластикового посуду, ватних косметичних паличок, соломинок для пиття. У середньому в ЄС близько третини пластикового сміття підлягає вторинній переробці, решта відходів експортується.

Торік у сусідній Польщі запровадили обов'язкову плату за пластикові пакети у магазинах, крім тих, що використовуються для пакування овочів та фруктів або з гігієнічною метою. Використовувати пластикові пакети заборонили в Грузії, подібні ініціативи торкнулися Білорусі.

Українці також почали рухатися у цьому напрямку. Так, Верховна Рада 12 листопада 2019 року проголосувала за законопроект щодо обмеження використання пластикових пакетів. Їх заборонять продавати та роздавати у роздрібній торгівлі у супермаркетах, ринках та ресторанах з 2022 року. Під заборону потрапляють пакети щільністю від 15 до 50 мікрон – це легкі та надлегкі пакети. А за їхнє поширення потрібно буде сплачувати штраф у розмірі понад 17 000 грн.

Якщо цей законопроект буде ухвалено, то відповідний закон набуде чинності 1 січня 2021 року.

Проте, вже зараз багато українських магазинів пропонують своїм клієнтам запакувати товари у паперові пакети. Також зручно використати сумку для покупок. Утилізувати їх набагато простіше, ніж поліетиленовий пакет. А одна сумка багаторазового використання помітить вам сотні кульок і прослужить кілька років. Крім того, вона витримує більшу вагу, стильно виглядає і легко стирається.