Пластикові відходи — глобальна проблема сьогодення.
Наприклад, жителі Австралії щороку витрачають понад 500 мільйонів доларів на воду в пластикових пляшках, хоча її можна набрати з-під крана. Через щоденне викидання таких пляшок країна стикається з серйозними екологічними наслідками. Центр з питань навколишнього середовища оцінює шкоду, завдану пластику, у 6,67 мільярда доларів. З усіх викинутих пластикових пляшок, стаканів і контейнерів переробляється лише третина — решта продовжує накопичуватися на сміттєзвалищах.

Для підприємця Саймона Карліка (Simon Karlik), який із 2009 року почав продавати багаторазові пляшки з нержавіючої сталі Cheeki, ідея пити воду з одноразового посуду — дуже болюча тема.

«Це катастрофа для морського життя. За даними екологів, птахи й риби споживають 80% пластику і лише 20% їжі», — каже він. — «Я вважаю, що використання одноразового пластикового посуду — це егоїзм. Для виготовлення однієї літрової пляшки потрібно 250 мл нафти і 3 літри води. А нафта формується у природі понад 100 мільйонів років. Коли ми створюємо пластикову пляшку, ми беремо на себе всі енергетичні та екологічні наслідки. Ми випиваємо воду — і викидаємо її. А вона потім розкладається близько 300 років».

Будучи колишнім outdoor-інструктором і гідом у World Expeditions, Саймон добре обізнаний із впливом пластику на довкілля.

«Якщо ви вийдете у неділю вранці у популярну частину Сіднея, то побачите, що контейнери для сміття переповнені пластиковими пляшками й кавовими стаканчиками», — розповідає він. — «Я підрахував: щодня в Австралії споживається близько 2,7 мільйона кавових стаканів. Вони хоч і паперові, але мають пластикове покриття і кришку. І я подумав: це просто огидно».

Карлік також дізнався, що пластикові пляшки та стаканчики, що містять BPA (потенційно небезпечну хімічну речовину), можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Адже токсини разом із водою потрапляють до людського організму.

«Повернувшись до Австралії після двох років у Новій Зеландії, я почав шукати нову бізнес-можливість. І вирішив: ми створимо бренд багаторазового посуду, який буде безпечним для здоров’я — це стало головною мотивацією. А ще я подумав: давайте зробимо його яскравим, веселим і несхожим на інші», — говорить він і додає, що сподівається таким чином зменшити використання одноразових пластикових пляшок у світі.

До слова, BPA (бісфенол-А) — це хімічна речовина, яка часто використовується у виробництві побутового пластику (дитячі пляшечки, контейнери для їжі тощо). Вона вважається агресивним канцерогеном, що може спричинити рак, безпліддя та порушення розвитку. Наприклад, лише у 2017 році рак виявили більш ніж у 1,5 мільйона людей у всьому світі.

Саймон пропонує провести простий експеримент: залишити на ніч воду в пластиковій пляшці та в пляшці з нержавіючої сталі Cheeki, а вранці зробити ковток з кожної.

«Різниця у смаку буде колосальна», — запевняє він.

Усі пляшки та кришки Cheeki проходять тестування на відсутність BPA, важких металів (включаючи свинець) і фталатів (DEHP). Вони виготовляються з нержавіючої сталі преміум-класу 18/8 (AISI 304), тому повністю безпечні як для дорослих, так і для дітей.

Багаторазові пляшки та чашки Cheeki мають чимало переваг:

  • поміщаються у сумку або підстаканник в авто;
  • не обпалюють руки, на відміну від пластикових стаканчиків;
  • герметичні, міцні й стильні;
  • придатні до повторної переробки.

Саймон сподівається, що незабаром у всьому світі з’явиться звичка наливати каву у свою чашку в кав’ярні дорогою на роботу, а воду — з-під крана в багаторазову пляшку.

Бо пити з нержавійки — краще, ніж з пластику.

Сьогодні пляшки для води та термочашки Cheeki продаються більш ніж у 2000 магазинах по всій Австралії та США, а також представлені офіційно у 18 країнах світу, включаючи Україну.