Фахівці з Університету Плімута (Великобританія) оцінили стан біорозкладного пластику після трьох років дії природних умов: води та ґрунту.

Виявилося, що навіть через цю годину біорозкладні пакети здатні витримати ваги покупок. Нагляд за пакетами здійснювалося через регулярні проміжки години. Вчені оцінювали ознаки знесення, а також перевіряли пакети на міцність.

Після дев'яти місяців на відкритому повітрі всі зразки повністю розпалися на фрагменти. Однак пакети, що пролежали у морській воді та ґрунті, навіть через три роки залишалися цілими. Так звані компостуючи пакети показали найкращий результат: у експериментальній установці у морському середовищі пакет повністю розклався за три місяці, проте навіть після 27 місяців такий пакет зберігався у ґрунті.

Після експерименту стало зрозуміло: тільки сертифіковані компостовані пакети можна використовувати для збирання харчових відходів та переробки на спеціальних компостних заводах. Навіть якщо такі пакети випадково потраплятимуть у навколишню середу, шкода від них буде меншою, ніж від звичайних чи оксобіорозчинних.

Дослідження вкотре нагадало нам, що чарівних матеріалів не існує, що, на перший погляд, нешкідливі біопластики слід утилізувати на спеціальних підприємствах, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища.